close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
.

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Miluj mě tady a teď

23. února 2013 v 17:23 | Mikča |  Svědectví, zážitky a zkušenosti
Zdravím všechny čtenáře medjugorského blogu. Jsem Miriam, ale v blogovém světě spíše Mikča, a ráda bych se s vámi podělila o jednu myšlenku z loňské návštěvy Medjugorje a Mladifestu.

Na loňský zájezd jsem se dostala opravdu zázrakem. Ještě v odjezdový den jsem se ráno budila s tím, že nikam nejedu, ale Bůh chtěl jinak, a tak jsem tři hodiny před odjezdem balila kufry, protože se znenadání uvolnilo v autobuse místo a to místo mi bylo nabídnuto. Byla jsem šťastná, ale musela jsem se sama sebe i Boha stále víc ptát, co to má být? Proč jsem tady? Co ode mě Bůh žádá?...
V té době mě provázelo mnoho otázek týkajících se vztahu s Bohem. Měla jsem pocit, že za několik posledních měsíců velmi ochladl. Nevěděla jsem si moc rady, co s tím, protože jinak jsem se snažila žít podle svého svědomí co nejlíp a měla jsem pocit, že zpověď jsem si vždy chystala svědomitě. Ale stejně jsem cítila, že tohle není ono.

Byl pátek 1. srpna odpoledne a já opět přemýšlela o tom, jak jsem si toto Boží pozvání vůbec nezasloužila... ,,Bože, prosím, dej mi odpovědi na otázky, nebo mi dej klid, ať dokážu vnímat Tvoje slovo...". A věřte nebo ne, Pán Bůh začal ještě ten večer při mši svaté a při adoraci promlouvat skrze slova těch, co adoraci vedli, a skrze prchlivé myšlenky.

Jestli čekáš na to, až budeš dokonalý, abys mě (Pána Ježíše) mohl milovat, nebudeš mě milovat nikdy. Miluj mě tady a teď!

...ano, tady a teď, takový jaký jsi, se všemi nedostatky a bolestmi v srdci. On zná naše srdce. On nás znal ještě dříve, než jsme započali svůj život v mateřském lůně. S láskou k Bohu nelze čekat. Musíme se jí učit každý okamžik našeho života. Není to snadné, ale musíme vystoupit na ten první pomyslný schod, abychom mohli stoupat výš a výš, stále blíž k Bohu.
Když jsem si tohle uvědomila, velmi jsem se zaradovala. On moje modlitby slyší! Odpovídá ústy kněze těmito jednoduchými slovy. Musela jsem vzít svůj deníček a tu větu si napsat. I dnes se k ní můžu vrátit a bude mi stále připomínat, abych zanechala váhání a na Boží lásku odpověděla tou svojí...
A věřím, že i vám Bůh říká:
Miluj mě tady a teď!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jan Weisbauer | E-mail | 23. února 2013 v 18:02 | Reagovat

to je úžasný a věřím že takovéto otázky trápí každého z nás

2 Adarik | 23. února 2013 v 18:56 | Reagovat

To je opravdu nádherné svědectví. :-)

3 Anet | 5. března 2013 v 20:13 | Reagovat

Krásný článek... A těch slov z adorace mám v srdci taky víc. :) Jinak takový malý detail - v pátek bylo 3.8. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama