.

Co je to Medžugorje? (zjevení)

28. ledna 2014 v 19:26 | Anet |  O Medžu
Medžugorje je městečko, které se nachází ve státě Bosna a Hercegovina asi 25km jihozápadně od Mostaru. Medžugorje bývala ještě v roce 1980 "malá chudá ves". Všechno se ale začalo měnit v červnu roku 1981, kdy se na kopci zvaném Podbrdo začala zjevovat Panna Maria šesti vizionářům, kteří tehdy byli ještě děti (Ivanka Ivanković, Mirjana Dragičević, Vicka Ivanković, Ivan Dragičević, Ivan Ivanković a Milka Pavlović).

To vyvolalo v Medžugorji velké pozdvižení, na kopci se začali shromažďovat obyvatelé městečka, zda také uvidí Pannu Marii či nějaké znamení nebo zda nějakým jiným způsobem pocítí Mariinu blízkost. Postupně se tam sjížděli lidé i z okolních obcí, sousedních států a dnes se Medžugorje dostala do povědomí křesťanů po celém světě. Vizionáři byli pokaždé šťastni, když Pannu Marii spatřili, ale současně je s radostí doprovázel i hrozný kříž. Už od začátku musely děti čelit hroznému nátlaku policie, staly se objektem vyšetřování různých vědců a odborníků. Téměř všichni se domnívali, že jsou nějak duševně nemocné, mnozí si mysleli, že si to děti vymýšlejí a jsou i tací, kteří byli názoru, že děti byly pod vlivem drog. Výsledky všech vyšetřování, která dosud byla provedena dokazují, že vizionáři jsou absolutně v pořádku.
Ovšem církví zjevení ještě nebyla oficiálně uznána. Navzdory tomu se Medžugorje stala jedním z nejnavštěvovanějších křesťanských poutních míst a každoročně se sem na Mladifest (festival, jehož program je určený předevsím pro mladé lidi) sjíždí několik desítek tisíc mladých lidí z celého světa. Mladifest se koná každoročně na přelomu července a srpna.
Dnes už se Panna Maria nezjevuje denně všem vizionářům. Více čtěte zde.
Medžugorje je poutní místo vhodné zvláště pro hledající, pochybující nebo pro ty, kteří potřebují nějakým způsobem povzbudit k víře a přiblížit se Bohu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama